You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Çatı
Çözümleri

Sandviç paneller, poliüretan dolgulu panel, taşyünü dolgulu panel, membran kaplamalı panel olmak üzere 3 gruba ayrılır. Genel olarak endüstriyel, zirai ve askeri yapılarda, soğuk hava depolarında, alışveriş merkezlerinde, garajlarda, hangarlarda, spor tesislerinde, konutlarda ve tüm geniş mekanların çatı ve cephe kaplama, mekan bölücü duvarları ve tavan uygulamalarında kullanılmaktadır. Sandviç paneller, istenilen renkte boyalı sac ve alüminyumdan istenilen boy ve kalınlıkta, kesintisiz üretim hattı teknolojisiyle üretilir.

Her türlü çatı, cephe kaplamalarında kullanılabilen kenet sistem trapez formları, yapıların sistem yüklerine ve estetik görüntülerine uygun şekilde ayrıca yapı maliyetleri düşünülerek dizayn edilmişlerdir. En kesitinde her hangi bir hadvesi olmayan iz çizgilerine sahip kenet trapezlerin kaplama eni ölçüleri 325 – 525 mm arasında değişir.

Yalıtımsız tek kat trapez ve sinus formlu malzemeler; endüstriyel tesislerde, depo inşaatlarında, şantiye çevresi korumalarında ve sanayi yapılarında, yedi farklı çeşidi ile çatı ve cephe paneli olarak ekonomik çözümler için ideal bir malzemedir. Radüslü form verebilme özelliği sayesinde estetik detay çözümleri uygulamak mümkündür.

Sandviç klasik sistem çatı kaplamaları, sistem içerisinde kullanılan vidalı sistem trapez formların yüksek taşıma kapasitelerine sahip olması nedeniyle yüksek mukavemete sahiptirler. Özellikle devamlı rüzgar kuvveti altında zorlanan yapılarda kullanılması önerilir. Sistemin geniş aşık ara mesafelerinde (3 metre) gösterdiği performans mükemmeldir. Yeni ve yenilenen çatılarda yerinde uygulama sandviç sistemleri avantajları nedeniyle tercih edilmektedir.

TPO, PVC ve EPDM membran sistemleri su yalıtımı amaçlı kullanılan tek kat sentetik membranlardır. Dış etkenlere, hava şartlarına dayanıklıdır. Yüksek UV dayanımına sahiptir. Bina hareketlerine ve genleşme farklılıklarına dayanır, yırtılmaz. Bina ömrünce dayanır. Çatı hareketlerine tolerans sağlayan yüksek uzama yeteneğine sahiptir. Asit yağmurlarına ve kimyasallara dirençlidir. Her türlü ısı yalıtımı ile uyumludur.

Teknik Bilgi
Renk (Üst yüz): Proje bazında istenen renklerde imal edilebilir.
Kalınlıklar (mm): 1,2; 1,5; 1,8; 2,0* ve 2,4*
Genişlikler (m): 1,10; 1,62
Rulo Uzunluğu (m): 15; 20

Polikarbonat Işıklık Sistemleri

Gün ışığından en iyi şekilde yararlanılması gereken mekanlarda en ideal çözümü sağladığı gibi reçinesinin özelliğinden ötürü darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Cam ve akrilik gibi kaplama malzemelerine göre çok hafiftir. Her tip sandviç panele uygun olarak üretilen polikarbonat sistemler montaj kolaylığı ve yüksek ısı izolasyonu avantajı sağlamaktadır. İstenilen uzunlukta imal edilebilirler. UV koruma sayesinde uzun yıllar sararma yapmadan kullanılabilirler. Aynı kalınlıktaki camdan 14 kat hafif, 200 kat daha dayanıklıdır

Cam Takviyeli Polyester Işıklık Sistemleri

Termopan çift katlı şeffaf CTP paneller, çatı ve cephede yüksek ışık geçirgenliği ve mukavemet, minimum ısı kaybı gerektiren projelerde yapıların içine %90’a kadar gün ışığı girmesini sağlar. Termopan paneller Fibroser şeffaf levhalar arasına yüksek dansiteli polietilen sünger konularak imal edilir ve Fibroserin bütün üstün teknik özelliklerini taşır. Termopan, metal sandviç panellerle tam uyumludur ve projenizin aşık aralıklarına uygun olarak imal edilir.

Uzmanlık alanlarımız ve çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin

Bize Ulaşın